Medaliści Mistrzostw Świata

W dniach od 15 do 22 września 2018 roku w Lido di Jesolo (Włochy) odbyły się Mistrzostwa Świata Kadetów i Juniorów w kickboxingu. W turnieju wystartowali podopieczni trenera Zenona Pawlikowskiego reprezentujący łukowską sekcję kickboxingu KSW Łuków – klub działający w ramach Stowarzyszenia Społeczno – Kulturalnego „Nasz Region” przy OSiR w Łukowie. Najlepiej wypadła Marta Pawlikowska, która zdobyła srebrny medal w kategorii do 48 kg juniorów w formule full contact. Full contact to walka ciągła rozgrywana w ringu, w której ciosy i kopnięcia zadawane są z pełną siłą. W tej formule w kategorii do 81 kg juniorów brązowy medal wywalczył Maciej Mościcki. Marta Pawlikowska i Maciej Mościcki najważniejsze pojedynki przegrali z Rosjanami. Również z Rosjanką przegrała pojedynek
o wejście do strefy medalowej Natalia Zarzycka (kadet starszy, light contact do 42 kg), która zajęła miejsce 5-8. Light contact to walka ciągła rozgrywana na planszy (macie), w której ciosy i kopnięcia zadawane są z ograniczoną siłą. Pozostali łukowianie odpadli w walkach eliminacyjnych tj. Amelia Wasilewska przegrała z Niemką, Martyna Czerepińska z Węgierką, Dorian Siekierzyński z zawodnikiem z RPA, a Bartosz Prusinowski z Grekiem.
W zawodach duży sukces odniósł Zenon Pawlikowski. Łukowski szkoleniowiec pełnił funkcję trenera Kadry Narodowej w formule light contact kadetów. Prowadzeni przez niego zawodnicy zdobyli 6 medali (jeden srebrny i pięć brązowych), co jest znakomitym wynikiem w porównaniu do rezultatów odniesionych na poprzednich mistrzostwach świata w Dublinie w 2016 roku (3 medale- jeden srebrny i dwa brązowe).

Medale Łukowian w mistrzostwach świata przedstawiają się następująco:
– rok 2012 – Bratysława (Słowacja)- brązowy medal Agnieszka Osial- junior
– rok 2014 – Rimini ( Włochy)- brązowy medal – Marta Pawlikowska- kadet młodszy
– rok 2016 – Dublin (Irlandia)- brązowy medal – Marta Pawlikowska- kadet starszy
– rok 2018 – Lido di Jesolo (Włochy)- srebrny medal – Marta Pawlikowska- junior
                    – brązowy medal- Maciej Mościcki- junior

Wyjazd łukowskich fighterów na mistrzostwa globu był wspierany przez Burmistrza Miasta Łuków – Pana Dariusza Szustka, przez wójta Gminy Łuków- Pana Mariusza Osiaka i rodziców zawodników. Przygotowania do zawodów odbyły się dzięki wsparciu lokalnych firm tj. Usługi księgowe Agnieszka i Krzysztof Gałach, MARWER i EWIAX.