Bądźmy razem 2023

IMPREZA INTEGRACYJNA  pn. „BĄDŹMY RAZEM PAMIĘCI JANA WRZOSKA”

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie oraz Stowarzyszenie „Łuków-Nasz Region” w dniu 6 sierpnia 2023 r. zorganizowali imprezę integracyjną pn. „Bądźmy Razem pamięci Jana Wrzoska”. Impreza odbyła się po raz 21 (po 3 letniej przerwie). Tegoroczna edycja odbyła się pamięci zmarłego w 2022 roku Jana Wrzoska, który był jednym z pomysłodawców organizacji imprezy dla osób z niepełnosprawnościami, był także przewodniczącym Podlaskiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych w Łukowie oraz przez cztery kadencje radnym Rady Miasta w Łukowie.

Impreza rozpoczęła się Mszą Świętą w Parafii Przemienienia Pańskiego w Łukowie. Po Mszy Świętej odbył się piknik integracyjny na Boiskach Treningowych nad Krzną. Na imprezę z zaproszonych gości przybyli: Radny Sejmiku Wojewódzkiego Pan Ryszard Szczygieł, Burmistrz Miasta Łuków Pan Piotr Płudowski, Przewodniczący Rady Miasta Łuków Pan Krzysztof Okliński, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Łuków: Pani Urszula Chruściel i Pan Przemysław Suchodolski, Radni Rady Miasta Łuków: Pan Leonard Baranowski, Pan Łukasz Bober, Pan Zygmunt Celiński, Pan Andrzej Skwarek, Pan Ryszard Smolarz oraz Starosta Łukowski Pan Dariusz Szustek i Sekretarz Powiatu Łukowskiego Pan Jerzy Siwiec.

W trakcie pikniku integracyjnego bawiono się wspólnie z Dj Jarek i DJ Aro, prowadzone były przez trenerów osiedlowych zabawy sportowo-rekreacyjne. Uczestnicy imprezy mogli również skorzystać z atrakcji, takich jak: malowanie twarzy, pokaz sprzętu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie oraz Komendy Powiatowej Policji w Łukowie lub wziąć udział w „Zawodach Nordic Walking – Memoriał Uli Krasuckiej”. Przed startem zawodów nordic walking odbyła się rozgrzewka, którą przeprowadziła instruktor nordic walking Pani Barbara Wilczyńska ze Stowarzyszenia „Aktywni z Pasją”.

W zawodach nordic walking udział wzięło 21 osób.

Klasyfikacja w kategorii OPEN KOBIETY ukształtowała się następująco:

 1. Mirosława Lesiuk

 2. Anna Jędral

 3. Agnieszka Rola

 4. Marzena Kołodziejczyk

 5. Magdalena Wereszczyńska

 6. Zofia Zalewska

Uhonorowano także najstarszą zawodniczkę zawodów Panią Annę Kozarską.

Klasyfikacja w kategorii OPEN MĘŻCZYŹNI ukształtowała się następująco:

 1. Jerzy Wysokiński

 2. Bartosz Lesiuk

 3. Damian Pietrzak

 4. Marcin Buraczyński

 5. Dariusz Pawlik

 6. Krzysztof Karpiński

W imprezie wzięło udział ok. 350 osób. Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali posiłek.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania niżej wymienionym sponsorom:

 1. Starostwo Powiatowe w Łukowie

 2. Przesyłki kurierskie epaka.pl

 3. Hotel Polonia w Łukowie,

 4. Firma Tamex, Pan Jakub Kożuchowski

 5. Zakłady Mięsne Łuków S.A.

 6. Hurtownia „Mięs-Hurt”, Pan Przemysław Wereszczyński

 7. Gmina Stanin

 8. Gmina Wola Mysłowska

 9. Gmina Łuków

 10. Łuksja Sp. z o.o.

 11. Bank Spółdzielczy w Trzebieszowie

 12. Dom Handlowy „Grochowiak”

 13. Piekarnia-Cukiernia „Żabczyńscy”

 14. Agro-Top, Pan Grzegorz Dybciak

 15. Restauracja „Zielony Gaj” Kamil Walczak

Dziękujemy również za pomoc w organizacji pracownicom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łukowie, członkom stowarzyszenia Aktywni z Pasją, Panu Andrzejowi Litwinowi – Pogotowie Ratunkowe, Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie oraz Komendzie Powiatowej Policji w Łukowie.