29. Finał WOŚP w Łukowie!

W niedzielę 31 stycznia 2021 r.

zapraszamy Państwa

na 29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Łukowski Sztab Nr 4837 działający przy Ośrodku Sporu i Rekreacji w Łukowie, Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Nasz Region” organizują 29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Partnerami przy organizacji 29 Finału WOŚP są: Łukowski Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Bears Riders, Bank Spółdzielczy w Trzebieszowie oraz Bank Spółdzielczy w Łukowie.

To będzie już dwudziesta dziewiąta edycja największej zbiórki charytatywnej w Polsce, która dzięki swoim akcjom obejmuje już cały świat.

Będzie to „Finał z głową”. Nie tylko dlatego, że dzięki zbiórce zakupiony zostanie sprzęt dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Nietypowa formuła Finału ma przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo podczas pandemii. Orkiestra zagra tym razem wyjątkowo zdalnie, a pieniądze będzie można przekazywać zarówno na ulicy, jak i w domu, dzięki eSkarbonce – wirtualnej puszce wolontariusza.

Łuków zagra z radością po raz 23 dla WOŚP. Na ulicach naszego miasta i ościennych miejscowości pojawi się ponad stu sześćdziesięciu wolontariuszy. To dzięki wolontariuszom każdy Finał WOŚP przynosi nam tak wiele radości. Dlatego szczególnie fundacja dba o ich bezpieczeństwo podczas zbiórki. Wolontariusze zostaną wyposażeni w maseczki, płyn do dezynfekcji rąk i bezpłatny dostęp do aplikacji Bezpieczna Rodzina, dzięki której podzielą się z bliskimi swoją lokalizacją. Otrzymają również wyjątkowy upominek – flagę 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy od mBanku, którą będzie można wywiesić za oknem i pokazać całemu światu, że wspiera się WOŚP lub wykorzystać w trakcie prowadzenia zbiórki.
Z powodu pandemii w Łukowie nie odbędzie się tradycyjny koncert. Łukowski Sztab WOŚP jednak przygotował alternatywne rozwiązania.
Zbiórkę pieniędzy rozpoczęliśmy już 15 grudnia 2020 r. ustawiając „Sztabowe Skarbony Stacjonarne WOŚP” w niżej wymienionych firmach i instytucjach z terenu miasta Łuków:
 1. Pływalnia Kryta Delfinek
 2. Nauka Pływania Maciej Wilkiewicz
 3. Best Gym
 4. Platinium Gym & Fitness
 5. COFFEE ROOM
 6. PSB Mrówka
 7. Jubiler Jan Dziudzik
 8. Studio Urody „Madam”
 9. Kwiaciarnia „AZALIA”
 10. Fryzjer Męski Emil Chruściel
 11. Salon Sukien Ślubnych „TREN”
 12. Sklep z zabawkami „MOTYLEK”
 13. Przedszkole Miejskie nr 2
 14. Gabinet odNova
 15. Przedszkole przy SP5
 16. Przedszkole Nr 4 Fantazja
 17. Pizzeria DA GRASSO
 18. Przedszkole Bajkowy Raj
 19. Box & TRX – Trening Funkcjonalny
 20. Salon Fryzjerski „Fantazja”
 21. Przedszkole Integracyjne nr 1
 22. SALUS MED”
 23. Czarna Perła
 24. Studio Fryzur „Agnes”
 25. FOTO WALCZAK
 26. Przedszkole Miejskie nr 3
 27. Sklep zabawkowy BAJKA
 28. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie
 29. EPAKA
 30. Miu Miu Beauty Studio
 31. Hurtownia „TOP”
 32. POLICJA ŁUKÓW
 33. Studio Urody L’arc
 34. SEKRET URODY
 35. Foto-Lipek
 36. Przedszkole „Koala”
 37. PANI KONOPKA
 38. Punkt Kurierski Pakersi
 39. Przedszkole Wesoła Nutka
 40. GoDan Łuków – Balony i Dekoracje
 41. Na rogu” Street Food Łuków
 42. Sushi Paka
 43. Bafra Kebab Łuków

Podczas wizyty w ich siedzibach i lokalach będzie można wesprzeć Orkiestrę.

Ruszyła także e-Skarbonka WOŚP – do której można wrzucać datki do 01.02.2021 r. wpłata jest bardzo prosta, przypomina transakcje, które często wykonujemy za pomocą bankowości elektronicznej, na przykład robiąc zakupy przez Internet, bez wychodzenia z domu, bezpiecznie i w łatwy sposób. Wystarczy zaznaczyć kwotę, którą chce się przekazać na rzecz fundacji, a następnie wybrać sposób zapłaty – tym samym puszka łukowskiego sztabu się zapełnia. e-Skarbonkę znajduje się pod adresem:

W dniu Finału:

– w Łukowie i powiecie łukowskim będzie prowadzona całodzienna zbiórka do puszek kwestarskich przez ponad stu sześćdziesięciu wolontariuszy;

– odbędzie się również zbiórka krwi, której organizatorem jest Klub Honorowych Dawców Krwi „Ostoja”. Kroplą krwi będzie można podzielić się w dniu finału w godzinach 11.00-16.00 w budynku Łuksji (wejście od ul. Spółdzielczej, 3 piętro);

– zapraszamy do licytacji przedmiotów na Allegro: https://allegro.pl/uzytkownik/wosp-lukow

W dniu finału tj. 31 stycznia w wejściach na żywo (transmisje) zaprezentujemy „perełki” naszych aukcji;

– wystąpi zespół ŁOKej Band, Alicja Dziurdziak, Klaudia Borejko;

– zaprosimy mieszkańców Łukowa i powiatu łukowskiego do udziału w konkursie „Domowe światełko do nieba”;

– zaprosimy wolontariuszy do udziału w konkursie „ Super wolontariusz 29 Finału WOŚP Łuków”;

– na Placu Solidarności i Wolności, będzie okazja do zrobienia pamiątkowego zdjęcia na tle „łukowskiego serca WOŚP”;

– pokażemy wolontariuszy kwestujących na ulicach naszego miasta;

– przejedziemy się ulicami miasta z grupą Bears Riders oraz z grupą Audi Team Łuków;

– Klub Motocyklowy Moto Weterani, Towarzystwo Fruwającej Muchy zapraszają na wystawę dawnych motocykli oraz pamiątkowe zdjęcie z Jurkiem Owsiakiem na Plac Solidarności i Wolności;

– zażyjemy „gorącej” kąpieli w lodowatej wodzie z grupą MORSY ŁUKÓW;

– o godzinie 20.00 połączymy się „z dobrymi aniołami”, poprzez symboliczne światełko do nieba. Miejsce odpalenia symbolicznego światełka to niespodzianka.

A wszystko to pokażemy podczas transmisji na żywo o godzinie 10.00, 14.00, 18.00 na Facebooku: Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łukowie, Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Nasz Region”, Łukowskiego Ośrodka Kultury oraz Telewizji Master.

Zebrane pieniądze przez wolontariuszy zostaną przeliczone przez Bank Spółdzielczy w Trzebieszowie oraz Bank Spółdzielczy w Łukowie.

Cały czas do łukowskiego sztabu zgłaszają się firmy i instytucje, które podczas 29 finału WOŚP zagrają z nami: Firma E-PAKA, która jest głównym sponsorem łukowskiego 29 Finału; Stowarzyszenie Bears Riders, które jest partnerem łukowskiego Sztabu WOŚP od wielu, wielu lat; Morsy Łuków, którzy co roku zażywają zimnych kąpieli i w dniu finału zbierają datki dla Orkiestry; Klub Honorowych Dawców Krwi „Ostoja”, AUDI Team Łuków i wiele, wiele innych.

Wszystkim, którzy włączają się w akcję serdecznie dziękujemy. Zachęcamy gorąco do udziału w akcji bo warto pomagać. Pamiętajmy, dobro wraca.

Łukowski Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w latach 1999-2020 (22 finały) zebrał łącznie 1.872.437,67 zł oraz 253,8 l krwi.

Łukowski Szpital im. Św. Tadeusza w latach 1994 – 2020 został obdarowany sprzętem o łącznej wartości 1 274 382,98 zł (według Fundacji WOŚP). W tym finale również liczymy na dobre serce mieszkańców całego powiatu Łukowskiego.

Koniecznie śledźcie nas w dniu Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w godz . 10.00, 14.00, 18.00.

A więc, wszystkie ręce na pokład… Do zobaczenia na finale już 31 stycznia 2021 r.

Szef Łukowskiego Sztabu WOŚP

Iwona Zakrzewska

Łuków, 22.01.2021 r.