I komunikat z Łukowskiego Finału WOŚP

Komunikat Sztabu Nr 4837 z 30. Łukowskiego Finału

Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Łukowski Sztab Nr 4837 działający przy Ośrodku Sportu i Rekreacji zorganizował 30 jubileuszowy łukowski Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem dochód zebrany podczas finału przeznaczony zostanie na wsparcie okulistyki dziecięcej – zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

To była już trzydziesta edycja największej zbiórki charytatywnej w Polsce, która dzięki swoim akcjom obejmuje cały świat.
Łuków zagrał z radością po raz 24 dla WOŚP. Na ulicach naszego miasta i ościennych miejscowości pojawiło się około 180 wolontariuszy. To dzięki wolontariuszom każdy Finał WOŚP przynosi nam tak wiele radości.

W dniu Finału:

w Łukowie i powiecie łukowskim prowadzona była całodzienna zbiórka do puszek kwestarskich;

w Amfiteatrze w Parku Miejskim odbył się koncert finałowy, podczas którego wystąpił zespół BARWY oraz gwiazda wieczoru zespół Power Play. Sponsorem koncertu była Firma epaka.pl;

podczas koncertu, który był transmitowany na żywo prowadzona była sprzedaż przedmiotów przekazanych przez sponsorów. Przedmioty, których nie udało się sprzedać podczas finału zostaną wystawione na aukcje allegro;

odbyła się również zbiórka krwi, której organizatorem był Klub Honorowych Dawców Krwi „Ostoja”. Kroplą krwi podzieliło się 38 osób, zebrano łącznie: 17,1 l krwi.

Licytacje na Allegro potrwają do dnia 14 lutego 2022 r.

można było zrobić pamiątkowego zdjęcia na tle „łukowskiego serca WOŚP” wykonanego przez Centrum Ślubne B&P ;

odbył się Wielkoorkiestrowy Halowy Turniej Piłki Nożnej;

przejażdżki quadami z Bears i Girls Riders;

badania przesiewowe postawy ciała, logopedyczne oraz wzroku w Reha-Med Centrum Rehabilitacji,

– Zlot Fanów Audi;

Wirtualny Bieg Policz się z cukrzycą;

Morsowanie w Zimnej Wodzie;

akcja „Pływamy i wspieramy WOŚP”;

konsultacje zdrowotne i sportowe w siłowni Best Gym;

– zawody ROW&SKI w Box i TRX w Łukowie

– o godzinie 20.00 połączyliśmy się „z dobrymi aniołami”, poprzez symboliczne „Światełko do nieba” sponsorowane przez Nipplex.

Prowadzona była zbiórka do Skarbon Stacjonarnych. Nadal trwa zbiórka do e-Skarbonki WOŚP do dnia 1.02.2022 r. oraz aukcje allegro.

Łukowski Sztab WOŚP w ramach 30. finału zorganizował także konkurs dla wolontariuszy pn. „Super wolontariusz 30 Finału WOŚP Łuków”. Nagrody w konkursie sponsoruje Pizzeria Da Grasso w Łukowie.

Łącznie na dzień 31.01.2022 r. na godz. 15.00 zebrano:

120 096,20

wciąż liczymy i będzie jeszcze więcej …

kolejne podsumowanie zbiórki niebawem.

 

Szef Łukowskiego Sztabu WOŚP

Iwona Zakrzewska

 

Łuków, 31.01.2022 r.