delfinek otyliada

Otyliada 2024

Punktualnie o godzinie 18.00 w dniu 16.03.2024 r. na 36 pływalniach w Polsce rozpoczął się IX Ogólnopolski Nocny Maraton Pływacki – OTYLIADA 2024, zgodnie z hasłem „Cała Polska pływa z nami”, jest najbardziej masową imprezą pływacką w Polsce. Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Osiedlowe „Podlas” w Myszkowie. O rekordy walczyło w tym roku 1316 uczestników w całej Polsce. Rywalizację zakończono o godz. 6.00 w dniu 17.03.2024 r. W tegorocznej edycji łukowskiego nocnego maratonu pływackiego wystartowało 25 osób. Zwycięzcą na Pływalni Krytej „Delfinek” został Cezary Nowicki, który w ciągu 12 godzin przepłynął 31400 m, II miejsce zajął Adam Płudowski, III miejsce zajął Marcin Tomasiewicz. Łącznie w Łukowie zawodnicy przepłynęli 239.650 km. Najmłodszą uczestniczką Otyliady była Adrianna Krukow, najmłodszym uczestnikiem Maciej Gaj, najlepszą zawodniczką do 14 roku życia została Jagoda Rój, najlepszym zawodnikiem do 14 roku życia został Jan Płudowski, natomiast najstarszą zawodniczką była Barbara Wilczyńska. Sędzią Głównym zawodów był Dobromir Czerkas. Zwycięzcy otrzymali mini medale, certyfikaty, za zdobycie miejsc I-III puchary ufundowane przez Burmistrza Miasta Łuków Pana Piotra Płudowskiego, nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę Swimmers oraz nagrody od sponsora Otyliady – firmy Ivory Business Consulting Group z Wrocławia. Dziękujemy Panu Krzysztofowi Wysokińskiemu – Dj Fryzjer za udostępnienie kolorowych świateł, które stworzyły klimat łukowskiej Otyliady.