Trener Osiedlowy – wycieczka na mecz Legii

Wrażenia z wycieczki

16 września bieżącego roku uczestnicy programu „Trener Osiedlowy”, opiekunowie tj. trenerzy osiedlowi, jak również pracownicy Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łukowie (100 osób), uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. W programie zaplanowano mecz piłki nożnej oraz posiłek.

Pierwszym punktem programu był posiłek w McDonald’s, po którym uczestnicy wycieczki pojechali na stadion Wojska Polskiego przy ul. Łazienkowskiej na mecz piłki nożnej Legia Warszawa – Miedź Legnica.. Dla większości młodych kibiców był to drugi udział w takim meczu. Wejście na stadion odbyło się godzinę przed jego rozpoczęciem. Dzieci i młodzież osobiście poznały procedury związane z bezpieczeństwem na stadionie. Po wejściu na trybuny zajęli miejsca w sektorze „rodzinnym”, przygotowując się do kibicowania. Wszyscy mieli przy sobie akcesoria kibica tj. bandamki oraz kołatki w barwach klubu, któremu kibicowali, a była to „Legia -Warszawa”. Zebrani obserwowali rozgrzewkę piłkarzy oraz wchodzących kibiców, którzy zapełniali stadion. Punktualnie o godz. 20.30 rozpoczął się mecz.
Dzięki niesamowitemu dopingowi kibiców oraz wiary w końcowy sukces, „Legia Warszawa” wygrała 3:2. Spotkanie piłkarskie zakończyło się po godz. 22.30. Po wycieczce pozostało mnóstwo dobrych wspomnień i zdjęć. Wyjazd tego typu był organizowany po raz drugi, ale zapewne nie ostatni. Miał on charakter integracyjny.

Wyjazd odbył się dzięki wsparciu Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łukowie.