Niebieski bieg

Niebieski Bieg w ramach akcji „ZAŚWIEĆ SIĘ NA NIEBIESKO DLA AUTYZMU” pod honorowym patronatem Posła na Sejm RP Pana Sławomira Skwarka

W dniu 2 kwietnia 2019 r. Łukowskie Stowarzyszenie Wspierania Osób z Autyzmem i ich Rodzin „Labirynt” oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie zorganizowali:

Niebieski Bieg w ramach akcji „Zaświeć się na Niebiesko dla Autyzmu”.

Bieg zorganizowano w Parku Miejskim w Łukowie. W imprezie uczestniczyło ok. 700 osób. Celem biegu było zwrócenie uwagi na problem autyzmu. W imprezie wzięły udział wszystkie chętne osoby pragnące zintegrować się z chorymi na autyzm oraz ich rodzinami. Jedynym warunkiem udziału w Niebieskim Biegu było posiadanie elementu ubioru lub gadżetu właśnie w tym kolorze. Do akcji włączyły się wszystkie miejscowe szkoły i przedszkola.

Imprezę swoją obecnością zaszczycili: Pan Piotr Płudowski – Burmistrz Miasta Łuków, Pan Karol Pasik – Dyrektor Biura Poselskiego Posła na Sejm RP Sławomira Skwarka, Pan Arkadiusz Pogonowski – Radny Rady Miasta Łuków, Pan Maciej Nurzyński – Radny Rady Miasta Łuków oraz Pan Marek Król – Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Łuków.

Niebieski Bieg w ramach akcji „Zaświeć się na Niebiesko dla Autyzmu” został zorganizowany przy współpracy:

 1. Łukowskiego Ośrodka Kultury;
 2. Fundacji Cegiełkowo – Pasja i Pomoc;
 3. CrossFit Łuków Cross Box & TRX;
 4. Master TV;
 5. Magnes TV.

Składamy serdeczne podziękowania sponsorom imprezy:

 1. Pan Sławomir Skwarek – Poseł na Sejm RP
 2. SŁAW – MED w Łukowie – zabezpieczenie opieki medycznej;
 3. Fresz Studio Reklamy – Pan Paweł Pyra;
 4. Adam Cabaj F.H. eDomator;
 5.  IR-BUD – Pan Ireneusz Goławski;
 6. Pan Dariusz Rubacha
 7. Pani Agnieszka Cieślak – Wójt Gminy Wojcieszków