Powitanie Lata nad Zimna Wodą

Jula i Filip Lato wystąpią w sobotę 26 czerwca nad zalewem Zimna Woda w Łukowie. Tego dnia na terenie zmodernizowanego kompleksu rekreacyjnego odbędzie się symboliczne powitanie wakacji. Podsumowana zostanie też wielomilionowa inwestycja, realizowana przez Miasto Łuków w latach  2019-2021. Nad zalew będzie można dojechać m.in. komunikacją miejską.

„Powitaniu lata nad Zimną Wodą” towarzyszyć będzie szereg wydarzeń adresowanych zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Na wypoczywających nad zalewem czekać będą m.in. wszystkie atrakcje zmodernizowanego właśnie kompleksu, z wyciągiem do nart wodnych i wakeboardu na czele. Chętni będą mogli skorzystać także z rowerów wodnych i kajaków, a także wziąć udział w organizowanych przez OSiR zawodach kajakowych o Puchar Burmistrza Miasta Łuków.

Nad zalewem powstanie także strefa gastro i zabawy. Organizatorzy przygotowali ponadto dmuchańce i animacje dla dzieci, występ Teatru Forma i utalentowanych muzycznie łukowian. Spragnieni i zmęczeni upałem będą mogli degustować łukowską kranówkę, lub „zmoczyć” się w wodzie, korzystając z wyciągu do nart wodnych i wakeboardu. W miejscu tym będą odbywały się również pokazy jazdy w wykonaniu specjalistów, a także nauka jazdy dla mieszkańców.

O godz. 17:30 przy powyższym wyciągu zaplanowano podsumowanie realizacji projektu „Odnowa zdegradowanej przestrzeni miejskiej prowadząca do rozwiązania zdiagnozowanych problemów społecznych w mieście Łuków”, a więc inwestycji realizowanej nad zalewem przy udziale środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Na tą część zaprasza burmistrz Łukowa Piotr Płudowski. Natomiast od godz. 18 uwaga zgromadzonych osób skupi się na scenie, na której wystąpią m.in. utalentowani łukowianie, a także gwiazdy wieczoru – Jula i Filip Lato. Równolegle trwały będą konkursy z nagrodami.

Po zapadnięciu zmroku zaplanowano pokaz ognia na plaży, a wydarzenie zwieńczy dyskoteka w plenerze. Do wspólnego witania lata „nad Zimną Wodą” zapraszają Miasto Łuków, Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Łukowski Ośrodek Kultury.

UWAGA!

Wydarzenie organizowane jest z zachowaniem aktualnych obostrzeń sanitarnych! Ponadto z uwagi na ograniczoną ilość miejsc parkingowych oraz nowe zasady poruszania się na terenie samego kompleksu, organizatorzy proszą o przyjazd nad zalew komunikacją miejską, która kursować będzie w sobotę na linii Ł1 w kierunku zalewu i z powrotem.

woda, plaza