„Przydarzyła nam się ciekawa historia”

W dniu 28 lipca 2021 r. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie w ramach programu „Trener Osiedlowy”, zorganizował wycieczkę pod nazwą „Przydarzyła nam się ciekawa historia”.  Tego dnia dzieci i młodzież 45 uczestników programu, pod okiem Trenerów Osiedlowych oraz pracowników OSiR skorzystało z przygotowanych atrakcji.
Wstępem do ciekawej historii było odwiedzenie pewnego miejsca w lesie w miejscowości Klimki w gminie Łuków, gdzie zrekonstruowany został obóz partyzancki, jaki znajdował się w pobliskim rezerwacie przyrody Jata. Od kwietnia do lipca 1944 roku stacjonował tam I batalion 35 Pułku Podlaskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej.
W czasy tych wydarzeń przeniosła nas Pani Katarzyna Kuć – pracownik Urzędu Gminy Łuków opowiadając uczestnikom wycieczki historię tego miejsca.
Druga część wycieczki to gry, zabawy, korzystanie z kąpieli wodnych, kąpieli słonecznych, jak również sprzętu wodnego na terenie Kompleksu Rekreacyjnego „Zimna Woda” w Łukowie.
Wstępem do dobrej zabawy było spotkanie z ratownikami wodnymi, obsługującymi kąpielisko „Zimna Woda”, którzy przedstawili zasady bezpiecznego korzystania z kąpieliska oraz sprzętu wodnego. Nie obyło się bez gry w siatkówkę, koszykówkę, tenisa stołowego czy badmintona. Po intensywnej rekreacji uczestnicy posilili się kiełbaską z grilla.
Wycieczka pod nazwą „Przydarzyła nam się ciekawa historia” zrealizowana w ramach programu „Trener Osiedlowy” odbyła się dzięki wsparciu Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łukowie.
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowe, dziękuje za pomoc w organizacji w/w wydarzenia Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łukowie, Gminie Łuków, ratownikom wodnym obsługującym kąpielisko „Zimna Woda” w Łukowie.