Trener Osiedlowy – wycieczka na mecz Legii

Wrażenia z wycieczki…

25 września bieżącego roku uczestnicy programu „Trener Osiedlowy” (98 osób) oraz opiekunowie tj. trenerzy osiedlowi, jak również pracownicy Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łukowie uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. W programie zaplanowano kino oraz mecz piłki nożnej.

Pierwszym punktem programu było kino. Uczestnicy wycieczki kupili popcorn, colę i zajęli miejsca w sali kinowej w oczekiwaniu na film pt ”Jak rozmawiać z psem”. Widownia żywiołowo reagowała na to co pojawiało się na ekranie. Niektórzy śmiali się, inni głośno rozmawiali, komentując sceny z filmu.

Po zakończonej projekcji, w oczekiwaniu na mecz piłki nożnej, wszyscy udali się na posiłek do McDonald’s, po którym pojechali na stadion Wojska Polskiego przy ul. Łazienkowskiej na mecz piłki nożnej Legia Warszawa – Raków Częstochowa.
Dla większości młodych kibiców był to pierwszy udział w takim meczu. Wejście na stadion odbyło się dwie godziny przed jego rozpoczęciem. Dzieci i młodzież osobiście poznały procedury związane z bezpieczeństwem na stadionie. Po wejściu na trybuny zajęli miejsca w sektorze „rodzinnym”, przygotowując się do kibicowania. Wszyscy mieli przy sobie akcesoria kibica tj. bandamki oraz kołatki w barwach klubu, któremu kibicowali, a była to „Legia -Warszawa”. Zebrani obserwowali rozgrzewkę piłkarzy oraz wchodzących kibiców, którzy zapełniali stadion. Punktualnie o godz. 20.00 rozpoczął się mecz.
Pomimo niesamowitego dopingu kibiców oraz wiary w końcowy sukces, „Legia Warszawa” przegrała 2:3. Spotkanie piłkarskie zakończyło się po godz. 22.00. Po wycieczce pozostało mnóstwo dobrych wspomnień i zdjęć. Wyjazd tego typu był organizowany po raz pierwszy, ale zapewne nie ostatni. Miał on charakter integracyjny, i był uwieńczeniem całorocznej pracy w ramach programu „Trener Osiedlowy”.

Wyjazd odbył się dzięki wsparciu Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łukowie.