V Urodzinowo – Mikołajkowy Charytatywny Turniej Piłki Nożnej „Rozwiń skrzydła – Przyjaciele dla Alicji”

W dniu 4 grudnia 2022 r. w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Łukowie odbył się: V Urodzinowo – Mikołajkowy Charytatywny Turniej Piłki Nożnej „Rozwiń skrzydła – Przyjaciele dla Alicji” zorganizowany przez Telewizję Master, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Zespołem Retta i Fundację Dzieciom Wspólnota „Zdążyć z Pomocą”.

Celem imprezy było zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem osób chorych na Zespół Retta, a także zbiórka funduszy z przeznaczeniem na wsparcie dla 11 – letniej Alicji Skrzymowskiej. Imprezę swoim patronatem objęli: Pan Piotr Płudowski – Burmistrz Miasta Łuków, Pan Dariusz Szustek – Starosta Łukowski, Pan Mariusz Osiak – Wójt Gminy Łuków.

Tegoroczna impreza zbiegła się z 11 urodzinami Ali, które były okazją do słodkiego i radosnego świętowania, było 100 lat, prezenty, balony ufundowane przez Firmę „Go-Dan”, tort ufundowany przez firmę: „Gama Bis” i cukierki.

Głównym punktem imprezy był Turniej Piłki Nożnej, w którym dla Alicji zagrało 5 drużyn: Anioły Alicji, Gmina Łuków, Policja Łuków, Przedsiębiorcy, Rondo. Mecze rozgrywano w systemie każdy z każdym. Rozegrano 10 meczy i strzelono łącznie 34 bramki. Turniej wygrała drużyna: Przedsiębiorcy.

W trakcie imprezy odbyła się także licytacja prowadzona przez Mr. Event Rafała Sierociuka przedmiotów przekazanych przez darczyńców oraz zbiórka do puszki. Najwyższą kwotę w wysokości 3.000,00 zł, uzyskano za mini piłkę Lionela Messiego, która opowiada historię jego kariery. Koszulkę Cezarego Miszty z autografami zawodników Legii za kwotę 1.400,00 zł wylicytował Burmistrz Miasta Łuków – Pana Piotr Płudowski, 700,00 zł osiągnięto za piłkę z autografami drużyny SPR Lublin przekazaną przez Przewodniczącego Rady Miasta Pana Krzysztofa Oklińskiego. Ponadto wylicytowano: zegar ścienny przekazany przez Atelier Pani Paula Smyk – Kaczor; zestaw narzędzi przekazany przez Varmax Międzyrzec Podlaski Pana Roberta Warownego; wywrotkę piachu wraz z transportem przekazaną przez ŻWIR -TRANS Pana Tomasza Gałacha; karnety na obiekty rekreacyjne OSiR w Łukowie; zestawy gadżetów Miasta Łuków oraz Gminy Łuków; piłkę z autografem Jerzego Dudka; autobiografię Dariusza Dziekanowskiego z dedykacją; maskotka Komisarz Miś – z KPP w Łukowie; bursztyn ze srebrną zawieszką; korepetycje z matematyki – Fizyka Pana Patryka, akcesoria do telefonu; filmy DVD z udziałem Ewy Dałkowskiej z autografem. Zbiórka do puszki była przeprowadzona na podstawie zezwolenia na zbiórkę nr 249/2022/597/OR wydanego przez Fundację Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. 💲 Do puszki stacjonarnej trafiło 2 446,03 zł. Łącznie udało się uzyskać kwotę prawie 15.000,00 zł

Organizatorzy serdecznie dziękują za pomoc w organizacji imprezy:

– Dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr 2 w Łukowie: za udostępnienie pomieszczeń,

– Zakładom Mięsnym Łuków,

– Panu Kamilowi Walczakowi – Restauracja „Zielony Gaj”,

– Panu Jarosławowi Gulikowi – Hurtownia spożywcza Gulik,

– Pani Monice Jędruszczak – Piekarnia Łazy za smaczny posiłek,

– Panom: Rafałowi Słodkowskiemu i Dariuszowi Rabek za sędziowanie;

– wszystkim zawodnikom za udział w turnieju;

– kibicom za liczne przybycie.